10:01
ЗВІТ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ШЕВЧЕНКІВСЬКОЇ ДЕКАДИ

Минають роки й сторіччя, змінюються вірування і погляди людей, а великі надбання мистецтва надовго переживають своїх творців. Дійсно, є в нашій літературі імена, що не потребують ні пишних шат красномовності, ані високих означень та епітетів, бо вони входять у свідомість кожного з нас із самого малечку, як голос матері, як сонячне світло, як подих рідних просторів. До них належить ім'я геніального українського поета Тараса Шевченка.
У зв’язку з відзначанням 205-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка, із метою вшанування пам’яті реформатора української мови, основоположника української літератури, популяризації його літературної та мистецької спадщини, культурного розвитку молодих громадян України з 04.03 по 21.03.2019 року у школі проведено Шевченківську декаду, яка проходила під гаслом «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття… Тебе своїм сучасником звемо». Метою проведення декади було показати велич і неповторність творчої спадщини Т. Шевченка, її значення для розвитку української літератури.
На робочій лінійці вчителі української мови та літератури Воробець О.Ю. та Несторяк Л.І. зачитали план роботи на декаду і запросили всіх учнів школи взяти активну участь у заходах, побажали успіху і нових досягнень.
Протягом декади вчителі-предметники запросили вчителів на відкриті уроки в 5 та 9 класах, які проходили у рамках Шевченківської декади. Уроки пройшли на високому рівні, вчителі добре спланували свою роботу, виконали чимало видів роботи. Уроки пройшли цікаво, пізнавально і креативно. Водночас учні пригадали і вшанували творчість Великого Кобзаря, з сердечною любов’ю декламували вірші поета, висловлювали свої захоплення від унікального таланту. Дев’ятикласники проявили свої акторські здібності, інсценізуючи уривки одноіменної поеми «Катерина»,довели свої декламаторські здібності, читаючи вірші Т.Шевченка, зацікавили всеобізнаністю творчості митця. 
Учні 7 класу провели меседж-інтерактив «Тарас Шевченко для мене - …», на якому зацікавили глядачів повідомленням про користь користування Інтернетом для отримання цікавої та пізнавальної інформації про Т.Г.Шевченка.
З учнями 5,6,7 класу проведено інтерактивну літературознавчу вікторину «Тарас Шевченко», де учні змогли пригадати найважливіші події із життя Кобзаря, а дехто дізнатися цікавого і маловідомого.
Серед учнів школи відбувся конкурс із виготовлення стінгазет та лепбуків ,конкурс юних художників, де дітлахи із захопленням поринули у світ творів Великого Кобзаря. 
Золотослів «Хай святиться думка твоя, Кобзарю!» дав змогу кожному учню висловити свою думку щодо висловів Т.Шевченка, які стали крилатими. Що хотів автор сказати цими словами? Чому боліла його зболена душа? Чому серцем і душею був завжди з Україною?
Серед школярів 10 і 11 класів проведено брейн-ринг «Стежками Шевченкової долі», а також літературну вікторину «Вшануймо пам’ять Кобзаря».У фіналі перемогу здобули обидві команди. Гра тривала цілу годину і увесь час була напруженою та цікавою. Учні показали відмінні знання, читали твори Кобзаря, чим завдячуємо вчителю Любові Іванівні Несторяк. 
Заочна віртуальна відеоекскурсія « Шевченко і світ», «Мистецька спадщина Т.Г.Шевченка» для учнів 5,6,7 класів не залишила байдужим жодного глядача. Під час подорожі Шевченківськими місцями учні ознайомилися із місцями перебування Т. Шевченка в різні етапи його життя, його живописною спадщиною.
З учнями 6 класу було проведено літературну агітку «За слово цілюще Тараса – держави моєї окрасу!». Школярі пригадали життя та творчість Шевченка. Дзвінкою струною задзвеніла у серцях та душах дітей також його поезія. Шестикласники закликали всіх шанувальників творчості Кобзаря вірно і віддано любити Слово Кобзаря.
Також протягом декади було запрошено переглянути відео та презентації, на яких представлено досить цікаву та різноманітну інформацію про невідомі сторінки життя Т. Шевченка.
Несторяк Любов Іванівна між командами учнів 8 і 9 класу провела інтелектуально-літературний брейн-ринг «Шевченкіада» та літературну вікторину «Ім’я Шевченка стукає в серця». Підготовка учнів до цього змагання пройшла ґрунтовно, адже були висвітлені різні питання, навіть позапрограмового характеру. Така робота сприяла розвитку дослідницьких вмінь учнів, були виявлені нові факти з біографії Шевченка як письменника, поета, художника, громадянського діяча. Учні також напам’ять розповідали уривки із поем Кобзаря
Слово безсмертного Кобзаря і досі вражає серця юних школярів образністю, мудрістю, силою віри у майбутнє України. Вірші, уривки з поем емоційно звучали на шкільних перервах останнього дня тижня під час читацької арт-платформи «Голос Кобзаря». У читанні взяли участь учні 1 –7 та 11 класів. Найактивнішими були школярі початкової ланки. Рекордну кількість учасників представили учні 3 класу. 
На заключному етапі учні зібралися у фойє школи на урочисте закриття Шевченківської декади *Кобзар-преміум*, щоб ще раз вшанувати пам’ять Великого Пророка, отримати заслужені нагороди за проявлену любов і шану до творчості поета.
Про геніального поета-революціонера Тараса Григоровича Шевченка ми, здається, знаємо все. Однак у котрий раз спиняємося перед величчю генія, вчитуємося і вдумуємося, вслухаємося в його незнищенного безсмертного “Кобзаря”.

  

 

  

  

 

  

 

  

 

 

  

  

  

  

  

  

  

Переглядів: 170 | Додав: Larisa | Рейтинг: 0.0/0