12:40
«Вінок шани Кобзарю»

Звіт про проведення

    Шевченківської декади

   «Вінок шани Кобзарю»

«Благослови той день і час,

Коли прослалась килимами

Земля, яку сходив Тарас

Малими босими ногами…»

План роботи

1-й день. Понеділок

Знайомство. Дитинство Шевченка. «Садок вишневий коло хати…»(мультфільм)

2-й день. Вівторок

Обличчя української історії. Тарас Шевченко(фільм). Конкурс малюнків

3-й день.

Середа

Казки картинної галереї

тітоньки Сови(відео)

4-й день. Понеділок

Шевченко –художник. Розгадування вікторин (5 клас)

5-й день. Вівторок

Арешт Шевченка. Заслання(відео).Шевченківське лото(9-10класи)

6-й день.

Середа

Педагогічні читання творів Т.Шевченка«Тарасовими шляхами». Інсценізація

«Тарасове безталання»(6клас)

7-й день.

Четвер

Брейн-ринг за творчістю Т.Шевченка(7-8класи). Літературний ранок «Т.Шевченко –

великий син України»

8-й день. П’ятниця

Підведення підсумків. Нагородження

Мета проведених заходів:

-поглиблення знань учнів про життєвий і творчий подвиг поета; популяризації творчості письменників серед сучасної молоді;

-розвиток творчого мислення учнів, логічного мислення, пам’яті дітей;

-виховання інтересу до вивчення творчості письменника,глибокої поваги до митця як історичної особистості, який своїм життєвим подвигом утвердив думку про самовизначення української нації, її самобутність та незалежність.

Звіт про проведену роботу

         Згідно з річним планом роботи ШМО суспільно-гуманітарного напрямку, з метою вшанування пам’яті національного героя, народного поета України, привернення уваги до його творчості, опанування учнями духовної культури українського народу, підвищення рівня національно- громадського виховання з 05.03 по 15.03 2018 року в Плосківському ЗЗСО відбулися дні вшанування славетного сина українського народу  Тараса Григоровича Шевченка – Шевченківська декада.

        Перші весняні дні для шанувальників літературної спадщини Великого Кобзаря – це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому.

        Вчителями-предметниками О.Ю.Воробець та Л.І.Несторяк заздалегідь був складений план роботи на наступні два тижні. Кожний день відзначився своєю особливістю, зокрема щоденним переглядом        відеофільмів,презентацій,мультфільмів,  конкурсів,інсценізацій про життя Т.Шевченка.

 

Перший день(05.03.18р.)

Знайомство з Шевченком. Дитинство Шевченка

         Розпочався тиждень із загальношкільної лінійки, на якій було оголошено план роботи Шевченківської декади. Учні школи взяли участь у  перегляді мультфільму «Садок вишневий коло хати» та презентації «Дитинство Тараса Шевченка».

Вчителями української мови та літератури Воробець О.Ю. та Несторяк Л.І. була організована виставка творів, ілюстрацій до творчості поета

 

Дитинство Шевченка (презентація)

Відео 1

Другий день(06.03.18р.)

Обличчя української історії. Тарас Шевченко

   Цього дня учні школи мали змогу переглянути  п’ятихвилинний документальний фільм про Т.Шевченка «Обличчя української історії. Т.Шевченко» та «Заповіт» у головних ролях з Б.Ступкою.

Також цього дня оголошено конкурс  малюнків до творів Шевченка. Активну участь в конкурсі взяли учні 3 класу- Настащук Л., Харь В., Пилипко С.

 

Обличчя української історії. Тарас Шевченко

Третій день(07.03.18р).

Казки картинної галереї тітоньки Сови

         Мудра тітонька Сова не дозволила нудьгувати третього дня декади, оскільки захоплююче та цікаво розповідала мудру казку про Тараса Шевченка-художника, про його життя. Найактивнішими глядачами, слід відмітити, були учні початкових класів з класоводами та учні 6 і 8 класів.

 

Шевченко художник

4-й день(12.03.18р.)

 Шевченко-художник. Розгадування вікторин(5 клас)

Цього дня вчитель О.Ю.Воробець повела сторінками маловідомих фактів життя і творчості Шевченка-художника. Глядачі відеоперегляду мали змогу побачити досі невідомі акварельні, графічні та пастельні роботи художника.

П’ятикласники стали активними учасниками літературної вікторини за творчістю Т.Шевченка, показали гарні теоретичні відомості із життя поета, виявили чималий потенціал здібностей.

 

У рамках декади в 5 класі було проведено шевченківський урок  з української літератури «Т.Шевченко «Садок вишневий коло хати». Картини пейзажної лірики у творах поета».

  

Т. Шевченко. Реве та стогне Дніпр широкий

5-й день(13.03.18р.)

Арешт Шевченка. Заслання (відеоперегляд).

Шевченківське лото (9-10класи)

        Вчитель Несторяк Л.І. з учнями старших класів провела цікавий  і пізнавальний конкурс «Шевченківське лото», де учні мали змогу позмагатися за звання кращих знавців творів Т.Шевченка.

 

6-й день(14.03.18р.)       

Педагогічні читання творів Т.Шевченка «Тарасовими шляхами». Інсценізація «Тарасове безталання»(6клас)

         Цього дня літературна світлиця ім. М. Ревуцького зібрала справжніх шанувальників і поціновувачів творів Великого Кобзаря. На педагогічні читання «Тарасовими шляхами» завітали керівники закладу та вчителі, а саме:  директор Р. М. Фіцич, завуч С. О. Ліска, вчителі Л. В. Кричун, Н. М. Лейба, В. В. Кікерчук, М. М. Єремійчук, О. Я. Мошуля, С. М. Ревуцька, які читали улюблені вірші Кобзаря, давали коротку характеристику кожному логічному рядку поезії. Організатори заходу  Леся Юріївна та Любов Іванівна насамкінець зачитали власні та авторські вірші про Шевченка.

 

Слід відмітити цього дня учнів 6 класу, які разом з класним керівником та вчителем української мови  Л. Ю. Воробець показали сценічну композицію «Тарасове безталання» за драматичною поемою Б.Стельмаха «Тарас».

  

 

Відео 6

7-й день.

Брейн-ринг за творчістю Т.Шевченка(7-8к). Літературний ранок «Т.Шевченко – великий син України»(2кл.)

        Вчитель Л.І.Несторяк провела брейн-ринг між учнями  7 і 8 класів, на якому учні продемонстрували загальну обізнаність із життя і творчості поета – художника.

 

З учнями 2 класу А. І. Кефа провела  виховний захід «Тарас   Григорович  Шевченко –  великий син України». Захід був проведений з метою  ознайомити учнів з  життям і творчістю  Т.Г.Шевченка; сприяти вихованню національної самосвідомості ; розвивати здатність до взаємодії; формувати громадянську і загальнокультурну компетентності, бажання читати твори Т.Шевченка; виховувати почуття гордості за Україну, за її національного генія – Тараса Григоровича Шевченка.

 

8-й день.

Підведення підсумків. Нагородження учасників

Шевченківська декада пройшла на високому рівні. Усі заплановані заходи були проведені вчасно і результативно. Учні із задоволенням брали участь у роботі і показали добрі знання із життєвого і творчого шляху Т.Шевченка.

Таким чином, творчість Шевченка є імпульсом до розуміння суті української історії, життя народу. Із упевненістю можна говорити, що «Шевченко виступає сьогодні духовним будівничим нашої держави», через сприйняття поетової спадщини народ України національно самостверджується, морально зміцнюється, духовно очищується.

      Наша шкільна родина знову і знову запевняє: «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, і голос твій нам душі окриля»…

Найактивніші, найздібніші, найталановитіші та найрозумніші  на підсумковій загальношкільній лінійці нагороджені подяками та грамотами, словами вдячності за проявлену активність, здібності, розум та кмітливість у роботі Шевченківської декади.

         Окремо слід відмітити учнів початкових класів та класоводів, учнів 6 і 8 класів за небайдужість до щоденного перегляду відеофільмів, презентацій, мультфільмів про Т.Шевченка. На жаль, решту учнів показали низьку зацікавленість, їх більше хвилювало вчасне з’єднання з мережею Інтернет та особисті питання. Дещо була малоактивною початкова ланка, адже дітям так цікава творчість поета, його художні таланти, хотілося б їх бачити дещо частіше у ролі читців, акторів, художників.

         Варто висловити подяку вчителям інформатики М. М. Єремійчуку та Л. Д. Ревуцькій за вчасно та якісно підключену мультимедійну установку в фойє школи для перегляду та проведення заходів.

Переглядів: 68 | Додав: Larisa | Рейтинг: 5.0/1