11:02
Міжнародний день рідної мови

Мій друже!
Звертаюсь сьогодні до тебе
Мовою Землі твоєї,
Мовою Матері твоєї,
Народу твого мовою.

    

 21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови .Є у нас багато свят, які ми любимо і пам’ятаємо. Але, на жаль, не всі знають про це свято .А ми повинні пам’ятати і про нього.

    Погодьтеся, що мова у нашому житті займає одне з найважливіших місць. Не буде перебільшенням сказати , що вона у цьому плані стоїть на одному щаблі з водою і повітрям.

Із ніжності слова беру насолоду:

Воно - ідеал мій, для злету крило.

Мова моя дана Богом народу,

Мова моя – це душі джерело.

        Учні та вчителі школи приклали чимало зусиль, щоб теплі та ніжні слова про рідну мову звучали цього дня, адже живемо на мальовничій землі – в Україні. Тут жили наші предки, живуть наші батьки, живемо і ми. Із задоволенням милуємося красою рідної природи, вслухаємось у чарівні мелодії пісень, вбираємо у себе ніжні звуки української мови. 

    Вчителем 2 класу Габур Галиною Дмитрівною було проведено конкурс ерудитів «Юні читайлики». У змаганні взяли участь три команди. Перемогу здобула команда  «Кобзарики», капітан  Харав´юк Дарина.

    Перше до чого долучилися класні керівники і вчителі-предметники – це написали «диктант єдності» українською мовою «Україна – наша земля, наша Батьківщина», «Рідна мова». Найактивнішими були учні 2-5 класів з класними  керівниками: Лукан Я.П., Габур Г.Д., Лазар О.Д., Воробець О.Ю.

       Вчитель української мови та літератури Воробець Олеся Юріївна провела з учнями 10 і 11 класу конкурс любителів словесності «Ерудит-шоу 2017»-«Мова – душі джерело». Розпочався конкурс розшифровуванням назви своєї команди за допомогою мобільного телефону, наступне завдання було дати  відповіді на поставленні питання протягом однієї хвилини. У конкурсі «Магістри філологічних наук» учні показали свої здібності і уміння розв’язувати тестові завдання. Також проведено конкурси «Древній рукопис», «Упізнай письменника з трьох спроб», «Слова з незвичайною біографією», «Чорний ящик» та багато інших. Переможених у цій  грі не було, але кращу ерудованість   показала  команда учнів 11 класу.

         Учні 6 класу з класним керівником Несторяк Любою Іванівною виступили з інформацією про історію та становлення рідної мови.

         Насамкінець всі учасники та глядачі переглянули відеоролик «З Україною в серці».

Молитва до мови
Мово! Пресвятая Богородице мого народу!

З чорнозему, з любистку, з м’яти, рясту, євшан-зiлля, з роси, з днiпровської води, від Зорi й місяця народжена.
Мово наша! Мудра берегине, що не давала погаснути волелюбностi, славi й гордому духу.
Мово наша! Ти зцілювала втомлених духом, давала їм силу, здоров’я, довгий вiк і навiть безсмертя тим, що пили Тебе, цiлющу джерельцю.
Прости! Воскресни! Повернися! Возродися!

  

 

 

    

 

 

Переглядів: 253 | Додав: Larisa | Рейтинг: 0.0/0